Photon terapia

Foton terapia światłem LED / Fototerapia / zimny laser


Fototerapia znany również jako „terapii światłem fotonu”, „terapia zimnym laserem”, „niski poziom laseru (light) terapia” jest rodzajem regeneracji odbudowy tkanek i leczenia bólu ulgą, jest stosowana od 1970 roku. Ma wiele badań dzięki czemu udowadnia swoją skuteczność w leczeniu.Zweryfikowana została i uznana za skuteczną metodą uśmierzania bólu przez FDA i inne organizacje międzynarodowe.

Terapia laserowa światła Fototerapia przyczynia się do:

 • Przyspieszenia gojenie się ran
 • zmniejszenia bólu
 • naprawy tkanek
 • Zmniejszenia i leczeniu trądziku
 • Odmłodzenia skóry
 • Poprawy przepływu krwi
 • Wyeliminowania niektórych chorób wirusowych
 • Zmniejszenia alergicznego nieżytu nosa i innych alergi
 • wzmocnienia układu odpornościowego
 • zmniejszenia stanu zapalnego
 • stymulowania punktów akupresury, usuwa blokady
 • uzupełnia niedobory w dziedzinie energii bio-magnetycznej

Niskiego poziomu terapia laserowa światła stosowana jest do leczenia skóry i tkanki łącznej. Opiera się ona na ograniczonej zdolności do wnikania w przeciwieństwie do tkanki głębokiej podczerwieni terapii cieplnej, która wnika znacznie głębiej w tkanki. Fototerapia zapewnia naszym komórkom energie potrzebną do regeneracji i naprawy dzięki czemu potencjalnie skuteczniej oddziaływuje na skóre i tkanki łączne.

Technologia Fototerapii Energi Światła FOTON

Fototerapia jest oparta na zasadzie dostarczania energii świetlnej / fotonów do komórek w naszym organizmie. Gdy lekkie cząstki dotykają skóry komórki organizmu absorbują energię. Nasze komórki używają tej energii do odmłodzenia i regenerują się. Fototerapia działa podobnie jak rośliny absorbują światło w procesie fotosyntezy, stosując tę ??energię do paliwa czynności organizmu. Fototerapia polega na tej samej ogólnej zasadzie, jak nasze komórki są w stanie absorbować absorbować pewne energie światła dostarczają tak zwanego paliwa dla poszczególnych funkcji.

 

healthylinephototherapy

Aby fototerapia była skuteczna istnieje kilka ważnych kryteriów:

 • Dioda LED musi mieć odpowiednią długości fali. Badania wykazały, że najbardziej skuteczne jest długości fali pomiędzy długością 633 nm i 830 nm. Diody LED stosowane w matach HARMONYHEALTH mają 660nm jak przy zastosowaniu niskich poziomów zakres długości fali jest najbardziej bardzo skuteczny i odpowiedni.
 • Dioda musi mieć wystarczającą gęstość mocy (W / cm2), której moc jest w watach na centymetr sześcienny. Fototerapia musi mieć wystarczająco dużo energii, aby dostarczyć niezbędnych fotonów do komórek w naszym ciele. Najlepiej to osiągnąć, gdy stosujemy ją bezpośrednio na skórę, czym dalej tym energia światła będzie się rozpraszać i zmniejszy się jej przenikliwość.
 • Dawka musi być odpowiednia. Oznacza to, że musi być na tyle mocy, jak wspomniano w poprzednim punkcie, i należy ją stosować przez wystarczająco długi okres czasu.

Terapia niską częstotliwością Lasera jest najskuteczniejsza na obszarach gdzie jest stosowana. Aby skutecznie móc uzyskać jak najwięcej korzyści, diody powinny być w miejscach na określonym obszarze który próbujesz leczyć. Idealnie jakby stosować je bezpośrednio na gołą skórę jako iż odzież może zablokować jego skuteczność. Im bliżej / źródło światła laserowego do skóry tym bardziej skuteczna terapia.

W zależności od długości fal świetlnych można penetrować różne głębokości w głąb skóry. Diody pomiędzy 650nm i 950nm przenikają najgłębiej do tkanki (od 1,52cm do 2,54cm) i mogą mieć ciemno czerwony kolor (Maty HARMONYHEALTH przy użyciu diody LED 660 nm). Terapia światłem Lasera o niskiej częstotliwości będzie wnikała tak głęboko jak światło przenika w głąb tkanki.

Chociaż różne kolory diod LED mogą mieć różny wpływ na komórki każda z własnymi korzyściami to wszystkie widma światła które nie są pomiędzy (650nm i 950nm) będą penetrować tkankę znacznie płyciej. Poniżej względne głębokości o różnym kolorze światła diod LED oraz ich przenikliwości przez skórę:

 

 • 650-950nm (Dark Red) - 2,54 cm
 • 600-650 (czerwony) - 1,52 cm
 • 570-600nm (Żółty Orange) - 0.76 cm
 • 495-570nm (niebieskiego na zielony) - 0,40 cm
 • 380-495nm (fioletowy do Deep Blue) - 0,30 cm

Korzystanie z diod LED 650nm jest to minimum wymagane, aby móc skutecznie penetrować w głąb skóry i aby światło diod LED mogło przyczynić się do regeneracji komórek w tkance łącznej.Urządzenia do fototerapia mogą osiągnąć dobre rezultaty leczenia za pomocą diod LED gdy ich zakres wynosi 650-950nm, tak jak produkty HARMONYHEALTH, ponieważ są one w stanie przeniknąć do skóry właściwej i naskórka.

Terapia niską częstotliwością Lasera wymaga dłuższego czasu zabiegu jak i zwiększenia częstotliwości tychże zabiegów dzięki czemu terapia ta będzie bardziej skuteczna jak i sprawi iż przyczyni się do dłuższej poprawy naszego zdrowia i samopoczucia.

Mity i błędne wyobrażenia o niskim poziomie Laser Light Therapy

 • Nie ma żadnych patentów lub wyjątkowość pomiędzy efektami fototerapii dostarczanych z różnych urządzeń. Jedyne różnice to, w jaki sposób korzystamy z urządzenia do stosowania fototerapii i jaką ogólną dawkę dostarczamy która jest uzależniona wyłącznie od gęstości mocy (W / cm2) i czasu, w którym dawka jest stosowana. Ogólna skuteczność zależy od „dawki”, która jest po prostu „gęstość mocy” pomnożonej przez „czas” stosowane. Oznacza to, że możemy uzyskać takie same korzyści przy użyciu diody z mocą 100mW w ciągu 1 minuty jak w przypadku diody z mocą 5MW LED w ciągu 20 minut.